درب اتوماتیک ریولوینگ

درب اتوماتیک ریولوینگ یا درب های گردان چرخشی از جمله درب های پرکاربردی است که در بخش های مختلفی مانند ورودی ساختمان های تجاری، اداری، بیمارستان ها و ... حالتی شیک و زیبا ایجاد می کند. این درب ها دارای یک فضای استوانه ای هستند که باله ها در آن چرخش می کنند.

V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E

ورودی کلاسیک و شیک با استفاده از درب اتوماتیک ریولوینگ

درب اتوماتیک ریولوینگ جزو بهترین و شکیل ترین مدل های درب های اتوماتیک است. طراحی ورودی برخی از ساختمان ها برای جلب توجه مخاطبان اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل مدیران ترجیح می دهند از دربی مانند درب اتوماتیک ریولوینگ برای ورودی استفاده کنند.

 • ورودی کلاسیک و شیک با استفاده از درب اتوماتیک ریولوینگ

  درب اتوماتیک ریولوینگ جزو بهترین و شکیل ترین مدل های درب های اتوماتیک است. طراحی ورودی برخی از ساختمان ها برای جلب توجه مخاطبان اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل مدیران ترجیح می دهند از دربی مانند درب اتوماتیک ریولوینگ برای ورودی استفاده کنند.

  درب اتوماتیک ریولوینگ چیست و چگونه کار می کند؟

  درب اتوماتیک ریولوینگ با طراحی منحصر به فرد و شیک که دارد برای ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر آن درب های گردان چرخشی است که دارای دو بخش است. یک بخش به صورت درب های اتوماتیک گرد طراحی می شوند و پس از ورودی یک بخش گردان نیز وجود دارد که دارای باله هایی است که تعداد آن ها با توجه به فضا طراحی می شود. ممکن است تعداد باله ها 2، 3 یا حتی 4 باله باشد. هر چه فضا بزرگ تر باشد از تعداد باله های بیشتری می توان استفاده کرد. فضایی که باله ها در آن چرخش می کنند به حالت استوانه ای است و فرد را در جهت خاصی به سمت ورودی هدایت می کنند.

  ویژگی های درب اتوماتیک ریولوینگ

  این درب دارای موتوری قوی است که می تواند چندین کار را به صورت همزمان انجام دهد و با تکنولوژی های روز دنیا مطابقت دارد. همچنین می توان آن ها را در هر محیط کوچک یا بزرگی مورد استفاده قرار داد. همچنین فضایی شیک را برای ورودی ساختمان که در دید اول افراد می بینند ایجاد می کند.

  نوع حرکت درب ها و باله ها را هم می توان در سیستم برنامه ریزی کرد تا به صورت خودکار عملکردی مناسب از خود ارائه دهد.

  انواع درب اتوماتیک ریولوینگ قابلیت ذخیره ی انرژی را دارند و از این طریق می توانند در زمان قطع برق نیز تا زمان زیادی مورد استفاده قرار گیرند. در بخش زیرین باله و میانه های درب از نوع ضد سایش تعبیه شده که سبب می شود تا مدتی طولانی تر درب ها کار کنند و عمری طولانی داشته باشند.

  سنسورهای موجود بر روی درب اتوماتیک ریولوینگ حرکت خودکار آن را کنترل می کند و به ایمنی بالای این درب در هنگام عبور و مرور کمک می کند. از این رو حرکت باله ها می تواند با ریتم حرکت فرد تنظیم شده و به او برخورد نکند.

  @image

  شما معمولا این درب ها را در ورودی فضاهایی مانند هتل ها و مجتمع های تجاری و... دیده اید؛ البته درب های ریولوینگ می توانند برای ساختمان هایی با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلفی به ما کمک کرده است. پس از ورود درب های اتوماتیک به بازار، تغییرات چشمگیری در ورودی ساختمان های مختلف به وجود آمد، تا جایی که امروزه کمتر پیش می آید ورودی یک ساختمان دارای درب دستی باشد. راحتی در استفاده، زیبایی در طراحی، تنوع در مدل ها و طرح ها، صرفه جویی در مصرف انرژی و امنیت ویژگی هایی هستند که باعث استقبال افراد با سلیقه های مختلف از درب های اتوماتیک شدند. درب های اتوماتیک مدل های مختلفی دارند که برخی از آن ها معمولی هستند و برای فضاهای معمولی مورد استفاده قرار می گیرند، اما بعضی از نمونه های درب اتوماتیک دارای ظاهر زیباتر با طراحی حرفه ای تر هستند که برای ساختمان هایی که نمای آن ها اهمیت ویژه ای دارد، مناسب هستند. درب اتوماتیک ریوولوینگ جزو دسته دوم است. شما می توانید با استفاده از ملاک های مختلفی مانند بودجه، سلیقه و طراحی دکوراسیون مجموعه مورد نظر خود، درب اتوماتیک مناسب برای محل کسب و کارتان را پیدا کنید.

  درب اتوماتیک ریولوینگ یک نمونه کلاسیک برای ورودی

  @image

  تکنولوژی به کار رفته در درب اتوماتیک ریوولوینگ باعث شده است که امنیت با راحتی در استفاده همراه شود. همچنین شما می توانید با بودجه ای متناسب، آن چه شایسته ورودی شماست تهیه کنید. درب های ریولوینگ برای افراد جذابیت دارند و در ابتدای ورود به ساختمان مورد نظر شما توجهشان به ورودی جلب خواهد شد. این موضوع باعث شکل گرفتن نظر مثبت در ناخودآگاه آن ها می شود.

  درب اتوماتیک ریولوینگ نمونه ای با پرستیژ است که به مهمانان ساختمان مورد نظر شما این موضوع را انتقال می دهد که به مجموعه ای شیک با طراحی حرفه ای آمده اند. آن ها از این که حتی برای ورود آن ها نیز وسیله خاصی مانند درب اتوماتیک ریولوینگ قرار داده شده است، میزان اهمیت شما به مخاطب را درک خواهند کرد. در واقع نما و طراحی داخلی و خارجی ساختمان برای جلب توجه مخاطبان است. مشتری ها از اینکه برای شما مهم باشند، خوشحال خواهند شد و مسلما برای دفعات بعدی نیز به مجموعه شما خواهند آمد.

  جنس بدنه این درب ها نسبت به شرایط جوی و گرد و غبار مقاوم است و این موضوع باعث می شود طول عمر مفید درب های ریوولوینگ زیاد باشد.

  چرا از درب اتوماتیک ریولوینگ استفاده کنیم؟

  @image

  درب اتوماتیک ریوولوینگ برای فضاهایی که رفت و آمد بسیاری دارند، گزینه مناسبی است. شما می توانید متناسب با ترافیک روزانه مجموعه خود، تعداد لت ها و سرعت گردش آن ها را تعیین کنید. درب های ریولوینگ به وسیله سیستم مرکزی کنترل می شوند که شما می توانید با استفاده از آن سرعت باز و بسته شدن درب، روشن و خاموش بودن آن، اجازه ورود به افراد مختلف و.... را تعیین کنید.

  این درب ها قابلیت ذخیره انرژی داخل ساختمان را نیز دارند. در فصل های مختلف در مجتمع های تجاری و اداری از دستگاه های سرمایشی و گرمایشی استفاده می شود؛ حال اگر ورودی مجموعه به گونه ای باشد که انرژی تولید شده به هدر رود، عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت. همچنین درب اتوماتیک ریولوینگ مانع از ورود گرد و خاک به داخل ساختمان می شود.

  این درب ها می توانند در مواقع اضطراری نیز کاربردی باشند؛ به این صورت که دستگاه کنترل کننده این درب ها راه را برای خروج و ورود اضطراری باز می کند و افراد می توانند به صورت گروهی و نامحدود وارد ساختمان شوند یا از آن خارج شوند. نقطه مقابل این موضوع نیز وجود دارد؛ دستگاه کنترل کننده می تواند درب را به صورت کامل ببندد و مانع از ورود و خروج افراد شود. این ویژگی نیز برای مواقعی که سرقت اتفاق می افتد، کاربردی خواهد بود.

  شما می توانید برای این نوع درب از سیستم های کنترل کننده مانند کارتخوان یا تشخیص بیومتریک استفاده کنید که تنها اجازه ورود افراد خاص را صادر کند. این سیستم همچنین می تواند مانع از قرار گرفتن دو نفر در یک قسمت و یا قرار گرفتن دو نفر در فاصله بسیار نزدیک شود.

  درب اتوماتیک ریولوینگ برای چه فضاهایی مناسب است؟

  با توجه به ویژگی هایی که در مورد درب های ریولوینگ گفته شد، می توانید راحت تر در مورد ورودی مجموعه مورد نظر خود تصمیم گیری کنید. درب اتوماتیک ریولوینگ می تواند برای هتل ها، مراکز خرید، ساختمان های اداری، سالن های کنفرانس، نمایشگاه ها، سینماها و سالن های چند منظوره، سالن های راه آهن و فرودگاه و ترمینال، مکان های ورزشی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرد. البته این ها تنها چند نمونه از کاربردهای متعدد درب اتوماتیک ریولوینگ بود، شما می توانید به کمک افراد متخصص و کارشناسان در این زمینه برای هر ساختمان دیگری از درب اتوماتیک ریولوینگ استفاده کنید.

  تانیش در
  98/5/6