درب فرار

درب فرار دربی است که باید طبق مقررات ساخت ساختمان ها برای فرار از وقوع حوادث مانند آتش سوزی در ساختمان ها ساخته شود. درب فرار در هر طبقه از ساختمان وجود دارد که افراد آن طبقه بتوانند از درب طبقه ای که هستند به سمت پله های پایین بروند و از حادثه فرار کنند.

V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E

درب فرار

 • درب فرار

  درب فرار دربی است که باید طبق مقررات ساخت ساختمان ها برای فرار از وقوع حوادث مانند آتش سوزی در ساختمان ها ساخته شود. درب فرار در هر طبقه از ساختمان وجود دارد که افراد آن طبقه بتوانند از درب طبقه ای که هستند به سمت پله های پایین بروند. در ساختمان های چند طبقه زمانی که حادثه ای رخ می دهد افراد آن طبقه نباید از آسانسورهای ساختمان برای پایین رفتن استفاده کنند، آنها باید از درب خروجی که در هر طبقه تعبیه شده است فرار کنند. این درب ها به جز اینکه در ساختمان ها استفاده می شوند، برای انبارهای کالا، کارخانه ها، فروشگاه ها و بیمارستان ها هم مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که این درب ها نصب می شوند باید به صورت صاف و مستحکم نصب شوند، به هیچ عنوان شکافی نداشته باشند و به طور کامل پوشیده از عایق حرارتی باشند.


  @image


  ویژگی های درب فرار :

  درب فرار باید چند ویژگی مهمی را داشته باشد از جمله :

  1. باید دارای دو لایه از پشم نسوز و چهار چوبی فولادی باشد.

  2. باید مقاومت بالایی در برابر آتش داشته باشد و دمای ذوب بالا را تا دو ساعت تحمل کند.

  3. چهار چوب درب فرار باید از ورق فولادی دو میل تشکیل شده باشد, این درب ها در دو طرح تخت و طرح دار ارائه می شوند.

  4. دارای اسکلت فلزی به شکل U باشد.

  5. ابعاد درب فرار در هر اندازه ای که سفارش داده می شود ساخته می شوند.

  6. داری یک سال ضمانت برای یراق آلات در باشد و پنج سال ضمانت پس از فروش داشته باشد.

  7. پوشش درب فرار از رنگ پلی استر سفید چرمی می باشد.

  8. باید دستگیره درب به گونه ای طراحی شود که راحت باز و بسته شود تا در زمان وقوع حادثه افرادی که خارج می شوند به راحتی درب را باز کنند.

  تانیش در
  1398/4/19