درب اتوماتیک گردان

فراهم کردن امکان رفت و آمد آسان، همزمان با داشتن یک درب ورودی شیک، شاید تا چندین سال قبل یک چالش به حساب می آمد اما امروزه با وجود انواع درب اتوماتیک، میتوان تجربه عبور و مرور راحت و آسان را برای عابرین به ارمغان آورد. همچنین درصورتیکه شیک و خاص جلوه نمودن ورودی هم مد نظر قرار گیرد، نصب و پیاده سازی درب اتوماتیک گردان ایده آل خواهد بود.

V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E

با درب اتوماتیک گردان ورودی مجلل و کارآمد داشته باشید

دربها قلب ساختمانها محسوب میشوند و علاوه بر اینکه امکان ارتباط فضای داخلی و خارجی ساختمان را فراهم میکنند همچنین در صورت داشتن طرح و رنگ مناسب، بر زیبایی نمای ساختمان اضافه مینمایند. امروزه دربهای اتوماتیک به دلیل ارائه نمودن کارایی بالا، طرفداران زیادی را جذب نمودهاند؛ به طوریکه در حال حاضر دربهای اتوماتیک با طراحیهای متنوعی در بازار به فروش میرسند و همین موضوع میتواند انتخاب را برای متقاضیان دشوار نماید؛ از این رو در ادامه مطلب به معرفی یکی از مجللترین انواع درب اتوماتیک یا به عبارت بهتر، درب اتوماتیک گردان پرداخته شده است.

 • با درب اتوماتیک گردان ورودی مجلل و کارآمد داشته باشید

  دربها قلب ساختمانها محسوب میشوند و علاوه بر اینکه امکان ارتباط فضای داخلی و خارجی ساختمان را فراهم میکنند همچنین در صورت داشتن طرح و رنگ مناسب، بر زیبایی نمای ساختمان اضافه مینمایند. امروزه دربهای اتوماتیک به دلیل ارائه نمودن کارایی بالا، طرفداران زیادی را جذب نمودهاند؛ به طوریکه در حال حاضر دربهای اتوماتیک با طراحیهای متنوعی در بازار به فروش میرسند و همین موضوع میتواند انتخاب را برای متقاضیان دشوار نماید؛ از این رو در ادامه مطلب به معرفی یکی از مجللترین انواع درب اتوماتیک یا به عبارت بهتر، درب اتوماتیک گردان پرداخته شده است.

  طراحی درب اتوماتیک گردان علاوه بر دارا بودن ظاهری شکیل، به گونه ای انجام شده است که در عین حال که باز است، همزمان بسته هم میباشد. این نوع طراحی باعث میشود تا هنگام ورود و خروج تا حد ممکن کمترین اتلاف انرژی وجود داشته باشد. این ویژگی موجب میشود تا استفاده از درب اتوماتیک گردان برای مکانهایی که اختلاف دمای فضای داخل و خارج زیاد است، توصیه شود.

  وجود پنل ها در درب اتوماتیک گردان از برخورد افراد در زمانهای شلوغ جلوگیری میکند و از این طریق عبور و مرور را برای چنین مواقعی ایمن مینماید.

  از این نوع درب اتوماتیک بیشتر در مکان هایی که به زیبا جلوه دادن ورودی توجه ویژهای میشود، از جمله هتلها، مراکز تجاری، فرودگاهها و ... استفاده میگردد. در صورتی که ارتفاع ورودی حداکثر به 5 متر برسد، هیچ گونه محدودیتی برای نصب درب اتوماتیک گردان وجود نخواهد داشت. این نوع درب اتوماتیک با توجه به میزان تردد روزانه، میتواند با 2، 3 و یا 4 پنل نصب و پیاده سازی شود.

  درب اتوماتیک گردان این قابلیت را دارد تا به سیستمهای کنترل تردد از قبیل سیستم تشخیص چهره، سیستم تشخیص اثر انگشت و کارت مجهز شود. این نوع درب اتوماتیک میتواند در شرایط اضطراری نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ به این صورت که در چنین شرایطی پنل ها بر روی هم قرار میگیرند و حداکثر فضای باز شو ممکن را برای خروج اضطراری فراهم میکنند.

  @image

  دلیل به کارگیری روز افزون درب اتوماتیک چیست؟

  دربهای اتوماتیک همانند سایر تکنولوژیها، با هدف سهولت در استفاده، ایدهپردازی و ساخته شدند تا رفت و آمد سریع و آسان را برای تمامی افراد به ویژه افراد کمتوان به ارمغان آورند. به دلیل اینکه شرایط مکانی و شرایط استفاده از دربهای اتوماتیک متفاوت خواهد بود، از این رو طراحیهای متفاوتی نیز برای دربهای اتوماتیک ارائه شد تا بتوان در شرایط و مکانهای متفاوت از این نوع دربها به بهترین نحو ممکن بهره گرفت.

  علاوه بر کارایی، دلیل دیگری که موجب میشود تا روز به روز تمایل به پیادهسازی دربهای اتوماتیک بیشتر شود، ظاهر زیبا و تناسب این نوع دربهای اتوماتیک با نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان میباشد.

  طراحی زیبا در کنار کارایی بالای دربهای اتوماتیک موجب شده است تا این نوع دربهای اتوماتیک در بیمارستانها، هتلها، ساختمانهای تجاری، اداری و مسکونی کاربرد داشته باشند.

  درب اتوماتیک گردان، مجلل ترین درب اتوماتیک

  در مکانهای مجلل مانند هتلها، ظاهر درب ورودی اهمیت بسیاری دارد. از این رو، انتخاب درب اتوماتیک به صورتی که با محیط پر زرق و برق و لاکچری چنین مکانهایی کاملا هماهنگ باشد، ممکن است دشوار به نظر برسد. اما در صورت انتخاب یک طراحی مناسب برای درب اتوماتیک جهت پیادهسازی در فضای ورودی، میتوان حتی زیبایی و شکوه نمای داخلی و خارجی را چندین برابر جلوه داد.

  درب اتوماتیک گردان به دلیل طراحی ظاهری منحصربفردی که دارد، ایدهآلترین گزینه برای پیادهسازی در مکانهای مجلل محسوب میشود. به همین دلیل در ورودی اغلب هتلهای مجلل از درب اتوماتیک گردان بهره گرفته شده است.

  با پیاده سازی درب اتوماتیک گردان برای فضای ورودی، یک تیر و چند نشان بزنید

  درب اتوماتیک گردان علاوه بر ظاهر خاصی که به فضای ورودی میبخشد، کاملا مقرون به صرفه است و کارایی خوبی را ارائه میدهد. بنابراین با پیاده سازی درب اتوماتیک گردان برای فضای ورودی، میتوان زیبایی و کارایی را به صورت یکجا فراهم آورد و در اصطلاح، با یک تیر چند نشان را زد.

  دلیل این امر این است که طراحی درب اتوماتیک گردان به صورتی انجام شده است که همزمان درب هم باز محسوب میشود و هم بسته به حساب میآید. این نوع طراحی باعث میشود تا تبادل هوا بین فضای داخلی و فضای خارجی به حداقل برسد و از این طریق میزان مصرف انرژی تا حد قابل توجهی کاهش یابد. همچنین این شیوهی طراحی آلودگی صوتی را کم میکند.

  میزان ترددی که در طول شبانه روز انجام میشود به طور مستقیم بر روی کارایی و طول عمر مفید درب اتوماتیک تاثیر دارد. از این رو میزان تردد، فاکتور مهم دیگری است که در انتخاب درب اتوماتیک لازم است در نظر گرفته شود.

  درب اتوماتیک گردان به منظور ارائه نمودن کارایی قابل قبول، به گونهای طراحی و ساخته شده است که با وجود فراهم نمودن امکان تردد نامحدود، همچنین طول عمر مفید و کارایی قابل قبولی را ارائه میکند.

  درب اتوماتیک گردان چگونه عمل میکند؟

  درب اتوماتیک گردان دارای چندین طرح مختلف است. در بعضی از طراحیهای انجام شده برای درب اتوماتیک گردان، از دو باله، در بعضی دیگر از طرحهای درب اتوماتیک گردان از سه باله و در بعضی دیگر از 4 باله بهره گرفته شده است. همچنین ممکن است برای درب اتوماتیک گردان سه یا چهار باله ویترین نیز در نظر گرفته شود.

  نحوه عملکرد این نوع درب اتوماتیک به این صورت است که بالهها حول محور عمودی که در مرکز درب اتوماتیک گردان قرار دارد، میچرخند و امکان رفت و آمد را فراهم مینمایند. حرکت باله ها در درب اتوماتیک گردان کاملا بیصدا و روان است و هیچگونه آلودگی صوتی ایجاد نخواهد کرد.

  بالهها از برخورد افراد در حین عبور و مرور جلوگیری میکنند و امنیت افراد را فراهم مینمایند. علاوه بر این، این امکان وجود دارد تا از طریق میکروکنترلر هوشمند تنظیمات مورد نظر را اعمال کرد.

  ممکن است تصور شود که این نوع درب اتوماتیک با وجود ظاهر لاکچری و همچنین مقرون به صرفه بودن، برای مواقع اضطراری نامناسب است. اما لازم به ذکر است که میتوان در مواقع لزوم از درب اتوماتیک گردان به عنوان درب خروج اضطراری بهره برد.

  برای این منظور، میتوان از یکی از انواع طرحهای درب اتوماتیک گردان استفاده کرد که قابلیت تا کردن بالهها را فراهم مینماید. در این صورت بیشترین فضای باز ممکن برای خروج اضطراری فراهم میشود.

  98/5/6