درب اتوماتیک گرد

درب اتوماتیک گرد از انواع درب هایی هستند که برای ورودی ساختمان ها، بیمارستان، فضاهای تجاری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. درب های گرد در دو مدل نیم دایره و دایره ای طراحی می شوند و نمایی بسیار زیبا به ورودی ساختمان می دهند. این درب ها را می توان با سیستم های کنترل تردد نیز ادغام کرد.

V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E

درب اتوماتیک گرد و طراحی زیبای آن

درب اتوماتیک گرد و اسلایدینگ از نظر کاربری و نحوه کار و حتی طراحی و سیستم کنترل کننده شباهت های بسیار زیادی به یکدیگر دارند. در واقع می توان گفت که یک درب اتوماتیک گرد، نمونه شیک تر و خاص تر از درب اتوماتیک اسلایدینگ است. مهمترین وجه مشترک بین این درب ها جنس شیشه ای لت های به کار رفته در آن هاست. درب های گرد و نیم گرد به دلیل طراحی خاص تر و زیبایی و نمای بیشتر، توجه افراد زیادی را به خود جلب می کنند. درب های گرد قابلیت طراحی و ساخت برای ورودی هایی با ابعاد مختلف را دارند. این درب ها می توانند مطابق با سلیقه مشتری با اندازه و قطرهای مختلف تولید و ارائه شوند.

 • درب اتوماتیک گرد و طراحی زیبای آن

  درب اتوماتیک گرد و اسلایدینگ از نظر کاربری و نحوه کار و حتی طراحی و سیستم کنترل کننده شباهت های بسیار زیادی به یکدیگر دارند. در واقع می توان گفت که یک درب اتوماتیک گرد، نمونه شیک تر و خاص تر از درب اتوماتیک اسلایدینگ است. مهمترین وجه مشترک بین این درب ها جنس شیشه ای لت های به کار رفته در آن هاست. درب های گرد و نیم گرد به دلیل طراحی خاص تر و زیبایی و نمای بیشتر، توجه افراد زیادی را به خود جلب می کنند. درب های گرد قابلیت طراحی و ساخت برای ورودی هایی با ابعاد مختلف را دارند. این درب ها می توانند مطابق با سلیقه مشتری با اندازه و قطرهای مختلف تولید و ارائه شوند.

  همه چیز درباره درب اتوماتیک گرد

  <Br>

  @image

  <Br>

  درب اتوماتیک گرد دارای دو نوع دایره و نیم دایره است که زیبایی خاصی دارند. این درب ها به حالت استوانه ای ساخته می شوند و در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این که این درب ها طراحی خاصی دارند در معماری های روز به خصوص برای ساختمان های دارای معماری منحنی قابل استفاده هستند و نمای ساختمان را زیباتر می کنند. این درب ها با سنسورهای مختلفی کار می کنند که معمولاً با حضور فرد به صورت کامل یا یک لنگه باز می شود. بسته به فضایی که درب بر روی آن تعبیه می شود، اندازه آن متغیر است. البته در فضاهای محدود نمی توان این نوع درب اتوماتیک را طراحی کرد.


  انواع درب اتوماتیک گرد برای ورودی ساختمان

  درب های اتوماتیک در دو نوع دایره ای و نیم دایره موجود هستند. انواع نیم دایره به صورت دو لت ثابت و یک یا دو لت متحرک هستند و انواع دایره ای دارای چهار لت ثابت و چهار یا دو لت متحرک هستند. این مدل یک پاگرد دایره ای را ایجاد می کند که مسیر بین دو ورودی را تشکیل می دهند.

  انواع درب اتوماتیک گرد را می توان با سیستم های کنترل تردد نیز ادغام کرد و بدین صورت باز و بسته شدن آن ها را با کارت، تشخیص چهره یا اثر انگشت انجام داد. در این صورت برای مراکز امنیتی به صورت کاملاً استاندارد مورد استفاده قرار می گیرند.

  این درب ها به علت باز و بسته شدن اتوماتیک از هدر رفت انرژی به مقدار زیادی جلوگیری می کنند و از این طریق هزینه ی سرمایش و گرمایش را کاهش می دهند. روش کار آن نیز مانند درب های کشویی است فقط طراحی این دو درب با هم متفاوت است. درب های اسلایدینگ به صورت صاف ولی این نوع درب در حالت گرد طراحی می شوند که زیبایی بیشتری را به فضا می دهند.


  @image


  درب اتوماتیک گرد معمولا از جنس شیشه بسیار مقاوم است و جزو درب های اتوماتیک شیشه ای دسته بندی می شود. درب های اتوماتیک شیشه ای جزو پرطرفدارترین نمونه های درب اتوماتیک هستند، چرا که این درب ها دارای طرح های بسیار متنوعی می باشند، قیمت آن ها مقرون به صرفه است و می توانند در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

  ویژگی های درب اتوماتیک گرد


  @image


  سیستم درب اتوماتیک گرد مانند درب های اتوماتیک اسلایدینگ است. این سیستم که با نام کرو شناخته می شود، لت های متحرک را باز و بسته می کند. در سیستم کرو حسگرهای حساس به موارد مختلف نیز به کار رفته است که امنیت سیستم ورودی را تأمین می کند. یکی از مهمترین سنسورهای به کار رفته در این سیستم، سنسور ضد برخورد است که مانع از ماندن بین لت ها و آسیب دیدگی می شود. همچنین شما می توانید به وسیله سیستم کنترل مرکزی، میزان باز و بسته شدن دهانه و حرکت لت ها را تنظیم کنید. این مهم امکان تردد دو طرفه و همچنین کنترل رفت و آمد را تسهیل می کند.

  شما می توانید بین سیستم کرو و انواع دستگاه های کنترل عبور و مرور ارتباط برقرار کنید. برای مثال می توانید کارتخوان یا سنسورهای بیومتریک مانند تشخیص اثر انگشت در کنار درب استفاده کنید تا تنها افراد خاص بتوانند به داخل ساختمان دسترسی داشته باشند. این موضوع باعث شده است که درب اتوماتیک گرد فضاهای اداری نیز مناسب باشند.

  امنیت درب اتوماتیک گرد نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد. شیشه های استفاده شده در این درب از جنس شیشه های نشکن هستند و نفوذ به آن ها کار ساده ای نیست. سیستم درب به سختی هک می شود و حتی با قطع برق نیز نمی توان به آن نفوذ کرد. شما می توانید در کنار درب اتوماتیک گرد از سایر وسایل امنیتی مانند دزدگیر یا دوربین های مدار بسته نیز استفاده کنید. همچنین هنگام وقوع سرقت شما می توانید با بستن تمام درب های مجموعه از خروج سارقین جلوگیری کنید و تا زمان آمدن پلیس آن ها را نگه دارید.

  لت های درب اتوماتیک گرد، آرام، روان و بی صدا حرکت می کنند. جنس بدنه این لت ها نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم است. همچنین لت ها عایق هستند و مانع از هدر رفتن انرژی داخل ساختمان می شوند.

  درب اتوماتیک گرد برای چه فضاهایی مناسب است؟


  @image


  پیش از این که درباره این فکر کنید که درب اتوماتیک گرد برای چه فضاهایی مناسب هستند، بهتر است به ایده ها و طراحی نمای ساختمان مورد نظر خود توجه کنید. درب اتوماتیک گرد مدلی است که می تواند برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد و محدودیتی ندارد.

  درب های گرد این قابلیت را دارند که به شکل دایره کامل، نیم دایره یا قوسی از دایره، طراحی و ساخته شوند. این موضوع باعث می شود که برای انواع ورودی ها مناسب باشند.

  اگر طراحی ساختمان مورد نظر شما به شکل دایره یا استوانه باشد، استفاده از درب اتوماتیک گرد با نمای ساختمان هماهنگی زیبایی ایجاد می کند.

  درب اتوماتیک گرد برای فضاهای تجاری مانند مجتمع های تجاری یا فروشگاه های بزرگ، فضاهای اداری مانند بانک ها، سالن های فرودگاه و راه آهن، بیمارستان ها، هتل ها و... مناسب است.

  مزیت های استفاده از درب اتوماتیک گرد


  @image


  درب اتوماتیک گرد برای ورودی های کم عرض گزینه مناسبی است. اگر در این ورودی ها از درب های گرد استفاده کنید، نه تنها کم عرض به نظر نمی رسند بلکه زیبایی ظاهری و نمای ساختمان نیز حفظ خواهد شد.

  شکل منحنی این درب ها باعث می شود که میزان تبادل هوا بین محیط داخل و خارج ساختمان به کمترین میزان خود برسد و علاوه بر حفظ انرژی داخل ساختمان مانع از ورود گرد و غبار به داخل می شود.

  فضای استوانه ای که درب اتوماتیک گرد در ورودی ایجاد می کنند، همچنین باعث می شود که افراد هنگام ورود و خروج با یکدیگر برخورد نکنند. به همین دلیل درب اتوماتیک گرد برای مجموعه هایی که دارای رفت و آمد زیاد است نیز گزینه مناسبی است.

  تانیش در
  1398/4/19