درب اتوماتیک شیشه ای

معمولاً در بدو ورود به هر مکانی یک درب وجود دارد، درب ها در گذر زمان از قدیم تا به حال در شکل ها و اندازه های مختلفی همراه با جنس های متفاوتی تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته شده است، یکی از امروزی ترین انواع درب‌هایی که استفاده می شود، درب اتوماتیک شیشه ای است.

V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E

درب اتوماتیک شیشه ای بهترین انتخاب برای ورودی

درب اتوماتیک شیشه ای برای فضاهای مختلف اداری، تجاری و حتی مسکونی مناسب است. دربهای اتوماتیک پس از ورود به بازار بسیار مورد استقبال قرار گرفتند تا حدی که امروزه برای ورودی اکثر فضاهای پر رفت و آمد از این درب اتوماتیک شیشه ای استفاده میشود. اگر شما نیز چنین مجموعه ای را مدیریت میکنید و قصد دارید در مورد ورودی آن تصمیم بگیرید، خواندن اطلاعات این مقاله در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.

 • درب اتوماتیک شیشه ای بهترین انتخاب برای ورودی

  درب اتوماتیک شیشه ای برای فضاهای مختلف اداری، تجاری و حتی مسکونی مناسب است. دربهای اتوماتیک پس از ورود به بازار بسیار مورد استقبال قرار گرفتند تا حدی که امروزه برای ورودی اکثر فضاهای پر رفت و آمد از این درب اتوماتیک شیشه ای استفاده میشود. اگر شما نیز چنین مجموعه ای را مدیریت میکنید و قصد دارید در مورد ورودی آن تصمیم بگیرید، خواندن اطلاعات این مقاله در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.

  درب اتوماتیک شیشه ای از همان نوع درب‌هایی است که با استفاده از سنسور حضور فرد را تشخیص داده و سپس به صورت خودکار باز و بسته خواهد شد، این نوع درب ها بیشتر در زمانی استفاده خواهد شد که تشخیص داده شود عبور و مرور بیشتری در آن ورودی یا خروجی رخ خواهد داد.

  در نتیجه با نصب یک درب اتوماتیک شیشه ای می توان تا مقدار زیادی از بروز برخی مشکلات مانند شلوغی، ورود گرد و غبار و غیره جلوگیری نمود.


  @image


  درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

  در واقع این نوع درب با طراحی زیبا و مسطح با استفاده از شیشه باعث خواهد شد تا ورودی ساختمان شما جلوه بصری خاصی را به خود بگیرد، قاب بیرونی درب اتوماتیک شیشه ای می‌تواند از جنس های فلزی مانند استیل یا آلومینیوم باشد که البته هر دو نوع این فلزات باعث زیبایی ورودی خواهد شد.

  درب اتوماتیک شیشه ای با استفاده از یک چشمی حضور یا عدم حضور فرد را تشخیص داده و به صورت خودکار با استفاده از مکانیسم دنده‌های کشویی باز و بسته خواهد شد، استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای مزایای زیادی خواهد داشت که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  مانند یک عایق عمل کرده و از اتلاف گرما و سرما و انرژی جلوگیری خواهد کرد

  با استفاده از این نوع درب اصطکاک به حداقل خود خواهد رسید

  صدای باز و بسته شدن درب در این نوع بسیار کمتر از طرح‌های مختلف درب است

  قابلیت سازگاری بالا در انطباق با دکوراسیون محیط

  قابلیت تغییر دسترسی‌ها و مدیریت عبور و مرور


  @image


  نکته جالب قابل‌ توجه این است که نصب این نوع درب حتی پس از ساخت کامل نمای ساختمان نیز امکان ‌پذیر است و بدون هیچ‌گونه آسیب‌رسانی به نمای ساختمان می توان این درب را نصب نمود و از زیبایی خاص آن بهره برد، با توجه به نوع انرژی مصرفی و همچنین روش‌های باز و بسته شدن نسبت به درب‌های مکانیکی و لولایی استهلاک کمتری نیز دارد و دیرتر خراب خواهد شد.

  درب‌های اتوماتیک با توجه به نحوه باز و بسته شدن دارای انواعی همچون کشویی، آکاردئونی، گردان، زاویه‌دار، منحنی و تلسکوپی است که با توجه به نیاز خود می‌توانید از مدل دلخواه خود استفاده نمایید.

  علاوه بر تمامی مزایا و توضیحات داده‌شده باید افزود که این نوع درب ها دارای یک نوع مکانیسم امنیتی و مغناطیسی نیز می‌باشد که در صورت لزوم در شرایط اضطراری مانند آتش‌ سوزی و غیره به صورت خودکار بازشده و تمامی افراد بدون مشکل می‌توانند از آن عبور کنند.

  اولین چیزی که افراد مختلف پیش از ورود به مجموعه شما میبینند، ورودی مجموعه شماست که باعث می شود به صورت ناخودآگاه در مورد آن قضاوت کنند و تصمیم بگیرند که از این محل خوششان میآید یا نه! این موضوع برای فضا های تجاری اهمیت بیشتری دارد و لازم است روی انتخاب درب ورودی مناسب برای مجموعه حساسیت به خرج داد. درب اتوماتیک شیشه ای جلوی دید افرادی که قصد دارند وارد شوند را نمیگیرد و به آنها اجازه میدهد که تا حدودی داخل را نگاه کنند. این کار باعث جلب اطمینان آنها خواهد شد. همچنین اگر برای ورودی اماکن کوچکتری مانند مغازه از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید، مشتریها میتوانند از بیرون محصولات شما را تماشا کنند و اگر محصولی توجه آنها را به خود جلب کرد برای خرید وارد شوند.

  اما پیش از اینکه برای انتخاب درب ورودی مجموعه خود اقدام کنید، لازم است اطلاعاتی در این باره داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگیها و انواع درب اتوماتیک شیشه ای صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این باره را ارائه دهیم.

  مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای


  @image


  یکی از مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای در قسمت قبل مشخص شد. اگر از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید، مشتریان شما این امکان را خواهند داشت که پیش از ورود، نگاهی به داخل مجموعه یا محصولات شما بیندازند؛ این کار حس خوبی به افراد خواهد داد.

  درب اتوماتیک شیشه ای یکی از پرطرفدارترین مدلهای موجود در بازار هستند. این محصول دارای تنوع زیادی در طرح و مدل است و شما به سادگی میتوانید آن را با دکوراسیون مجموعه خود هماهنگ کنید. درب اتوماتیک شیشه ای قابلیت استفاده در قسمت های مختلف یک مجموعه را دارند و محدودیتی برای نصب آنها وجود ندارد. شما میتوانید به تعداد ورودیهای مجموعه خود از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید که به صورت هماهنگ کار میکنند و به وسیله ریموت مرکزی کنترل میشوند.

  برخی از افراد تصور میکنند که امنیت درب شیشه ای کم است و به راحتی شکسته میشود؛ اما واقعیت بر خلاف این ماجراست. سطح امنیت دربهای اتوماتیک شیشه ای بسیار بالاست و جنس شیشه به کار رفته در آن به گونهای است که به راحتی شکسته نمیشود. همچنین شما میتوانید برای اطمینان بیشتر در کنار آن از وسایل امنیتی دیگری مانند دوربینهای مدار بسته، حفاظ و سیستم دزدگیر استفاده کنید.

  مدل های مختلف درب اتوماتیک شیشه ای


  @image


  همانطور که در قسمت قلبی گفتیم دربهای اتوماتیک شیشه ای مدلهای متنوعی دارند و شما میتوانید مدل متناسب با دکوراسیون فضای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

  شما میتوانید متناسب با نیاز خود درب اتوماتیک با دو یا چهار لت را انتخاب کنید. معمولا دو لت ثابت و دو لت متحرک در این نوع درب ها استفاده میشوند. البته شما میتوانید تنها از لتهای متحرک استفاده کنید که در دیوار قرار میگیرند.

  نمونه دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارند که به صورت نیم دایره و نیم کره طراحی میشوند. این نوع درب ها جزو لوکسترین درب های شیشه ای محسوب میشوند و بیشتر در ورودی مکان هایی مانند هتل یا مجتمعهای تجاری مورد استفاده قرار میگیرند.

  اگر قصد دارید در فضای اداری خود از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید، سکوریت هایی که به صورت اسلایدینگ حرکت می کنند، پیشنهادهای خوبی هستند. این سکوریت ها برای فضاهایی که نیاز به پارتیشن بندی دارند نیز مناسب هستند.

  نکته جالبی که در مورد درب شیشه ای اتوماتیک وجود دارد این است که تنها منحصر به فضاهای بیرونی نیستند و شما می توانید از آن ها برای منزلتان استفاده کنید. اگر باغ یا حیاطی دارید که زیباست، استفاده از درب های شیشه ای به شما کمک می کند حتی زمانی که در منزل خود نشسته اید از این زیبایی لذت ببرید.

  در چه مکانهایی می توان از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کرد؟


  @image


  شما می توانید در همه فضاها و حتی فضاهای مسکونی از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید. این نوع درب -ها به خصوص برای فضاهای ویلایی ایده آل هستند. شما میتوانید با استفاده از این نوع درب بدون نیاز به خروج از خانه از زیباییهای حیاط لذت ببرید.

  اما محیطهای اداری و تجاری جایی هستند که این نوع درب بیشترین استفاده را در آنها دارد. درب اتوماتیک شیشه ای انرژی درون ساختمان را حفظ میکنند، نمای زیبایی دارند، هزینهای که برای آنها می شود مقرون به صرفه است و میتوانند با انواع دکوراسیون و نمای ساختمان هماهنگ شوند. به همین دلیل است که مورد استقبال طراحان و مدیران قرار گرفته اند.


  @image


  تانیش در
  1398/5/6